1Password, Yeni Araç Seti ile Geliştirici Güvenliğini Teşvik Ediyor

Bir parola yöneticisi üreticisi, amiral gemisi ürününe eklenen bazı yeni özelliklerle yazılım geliştiricilerini daha güvenli sır yönetimi benimsemeye teşvik etmeye çalışıyor.

Geliştirici Araçları adı altında başlatılan 1Password, geliştiricilerin normal iş akışlarında sırları kolayca ve güvenli bir şekilde oluşturmasına, yönetmesine ve erişmesine yardımcı olacak yeni özellikleri açıkladı.

Araçlar ayrıca, geliştirme hattını yavaşlatmadan verilerin korunmasını sağlamak için karmaşık süreçleri basitleştirmeye ve güvenlik uygulamalarını iyileştirmeye yardımcı olacak, ayrıca geliştiricilere nerede olurlarsa olsunlar, cihazdan bağımsız olarak ihtiyaç duydukları sırlara güvenli erişim sağlayacak. kullanıyorlar.

Kod sağlayıcısı BluBracket’te ürün ve geliştirici ilişkileri başkanı Casey Bisson, “Tarihsel olarak, kodlamayı ve işlemleri güvence altına almanın en büyük kısıtlamalarından biri, sırları güvenli bir şekilde yönetme araçlarıydı – bileşenleri güvenli bir şekilde birbirine bağlamak için gereken parolalar ve anahtarlar” dedi. Palo Alto, Kaliforniya’da güvenlik çözümleri.

1Password tarafından yapılan bir araştırmaya atıfta bulunan Ürün Sorumlusu ve Gelişen Çözümler Genel Müdürü Akshay Bhargava, TechNewsWorld’e IT DevOps şirketlerindeki dört çalışandan birinin 10 veya daha fazla yerde sırları olduğunu ve bunları güvenli olmayan kanalları kullanarak iş arkadaşlarıyla paylaştığını söyledi. e-posta veya Slack mesajı.

Üç BT DevOps çalışanından birinin, işlerini daha hızlı bitirmelerine yardımcı olması halinde, güvenli olmayan kanallar üzerinden sırlarını paylaşacaklarını söylediğini de sözlerine ekledi.

Dahası, diye devam etti, projelerin yüzde 61’i kötü sır yönetimi nedeniyle erteleniyor.
Kolay SSH Anahtar Yönetimi

Geliştirici Araçları teklifindeki yeni özellikler, geliştiricilerin yalnızca birkaç tıklamayla SSH anahtarlarını depolamasına ve kullanmasına olanak tanıyan SSH anahtar yönetimini içerir.

Hatalardan kaçınmaya yardımcı olmak için tarayıcı için 1Password, geliştiricinin ortak anahtarlarını GitHub, GitLab, BitBucket ve Digital Ocean dahil olmak üzere popüler sitelere otomatik olarak doldurur.

Ardından, yerleşik bir SSH aracısı ile kullanıcılar kodu GitHub’a gönderebilir ve bir terminaldeki diğer SSH iş akışlarının kimliğini yalnızca parmak izlerini tarayarak doğrulayarak güvenliği daha az çabayla artırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.