Oppo K10 incelemesi: Oppo K10 Alınırmı ?

İlk birkaç amiral gemisinden bu yana çok fazla Oppo telefonu test etmedim. Ancak markanın özellikle bütçe segmentindeki yükselişi her zaman dikkatimi çekmiştir. Bu nedenle, özellikle çevrimiçi pazara yönelik olduğu için, markanın sunduğu en son bütçe tekliflerini kontrol etmenin iyi bir zaman olduğunu düşündüm. Telefon, 6GB seçeneği için 14.990 Rs ve 8GB seçeneği için 16.990 Rs’den başlıyor. Depolama her ikisinde de 128 GB kalır.
Oppo K10 incelemesi: İyi olan nedir?

Oppo K10 şaşırtıcı derecede şık bir cihaz ve bu fiyat noktasında görmeye alıştığımız plastik kaplama tasarımlardan çok farklı. Parlak kamera bloğu mat kaplamalı arka panelde öne çıkıyor ve bu kombinasyon telefona benzersiz bir görsel kimlik kazandırıyor. Arkadaki kameralardan ikisi alışık olduğunuzdan daha büyük ve stile katkıda bulunuyor.

İlginç bir şekilde, Oppo buna Glow tasarımı diyor ve telefonun çizilmeye karşı dayanıklı olduğunu iddia ediyor. IP54 derecesi, aynı zamanda toza ve sıçramaya karşı dayanıklı olduğu anlamına gelir. Sağ tarafta, parmak izi sensörlü güç düğmesi, çerçeveye oyulmuş bir oyuğa yerleştirilmiştir. Soldaki ses düğmeleri kaleyi tutar. Telefonun kenarları pürüzsüz ve yanlara karışıyor, böylece keskin kenarları ortadan kaldırıyor ve iyi bir tutuş sağlıyor.

Telefonun 6.59 inç FullHD+ ekranı, oturma odasındaki eski bir kanepe gibi birkaç dakikalık kullanımdan sonra karışan bir delik içeriyor. Ancak 90Hz yenileme hızı, özellikle Garena FreeFire gibi oyunları denerken bu telefona bir avantaj sağlıyor. Ekran, buna uygun bir ses çıkışıyla da çok parlak. Oyun oynuyorsanız ve kulaklığınız yoksa, burada yine de iyi bir sürükleyici deneyim yaşayacaksınız.

Oppo K10, Qualcomm Snapdragon 680 tarafından destekleniyor, bu da performans söz konusu olduğunda bunun orta sınıf bir telefon olduğu anlamına geliyor. Ancak, cihazı kullandığım birkaç gün, hiçbir noktada bunalmış hissetmedim. Uzun bir FreeFire turundan sonra bile, Pro Gamer modunu kullanmama rağmen telefon harikaydı. Ve hiçbir noktada telefon, yanıt veya grafik açısından geride kalmadı.

Telefon, 2MP bokeh özellikli 50MP ana kamera ve 2MP makro kameradan oluşan üçlü kamera kurulumuna sahip. Oppo, telefonun 50MP kamerasını en iyi özelliklerinden biri olarak lanse ediyor. Kamera iyi, ancak görüntüler üzerlerinde bir yazılım geliştirmesi uygulanmış gibi görünüyor. Benim gibi, resimlerimin daha doğal olmasını seven biri için bu biraz moral bozucu. Ancak telefonun düşük ışıkta bile iyi sonuçlar vermesi beni etkiledi. Telefonun AI katmanının sahneyi tanımasına ve bunun için en iyi ayarları zorlamasına yardımcı olur.

Makro modu kullandığım en iyi mod değil, ancak Pro modu iyi kontrol ve zaman zaman etkileyici sonuçlar sunuyor. 16MP ön kameradaki özçekimler iyi, ancak tercih ettiğimden biraz daha fazla yapılmış. Ancak Oppo’nun hedef kitlesinde bu özelliğin çok aranması için bunu tercih eden yeterince kişi var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.